Кошик
23 відгуків
Затишна оселя
+380 (67) 769-63-45
+380 (99) 192-94-33

Агроперліт

Перліт для рослин

Агроперліт — це спеціальний вид перліту для рослин, широко застосовуваний в агросекторі для поліпшення властивостей ґрунту. Завдяки своєму хімічному складу (а перліт — це вулканічне скло), агроперліт абсолютно інертний, не містить хімічно активних і шкідливих елементів. Справжній агроперліт має міцні закриті пори, завдяки яким, він може увібрати в себе в 6-7 разів більше рідини , ніж важить сам, і поступово її віддавати. При цьому, одночасно з водою вбираються добрива і, таким чином, досягається довготривала харчування грунту. Нижче ми опишемо ключові особливості агроперліту і дамо рекомендації, як відрізнити якісний агроперліт. Агроперліт істотно підвищує врожайність Як відомо, для рослин життєво необхідними є наявність повітря, води, відповідного температурного режиму та поживних речовин. Чим довше і інтенсивніше використовується ґрунт, тим менше в ньому залишається поживних речовин, погіршується його структура, і тому гірше розвиваються рослини. Якщо в такий грунт додавати більше добрив, це може призвести до накопичення солі і збільшення осмотичного тиску ґрунтового розчину, що негативно впливає на розвиток рослин. Для того, щоб уникнути таких негативних наслідків необхідно використовувати вспучений перліт. Цей екологічно чистий матеріал дозволяє не тільки розпушувати грунт, забезпечувати поступову віддачу води і вільний доступ до коріння рослини, стабільний температурний режим, але і вирощувати екологічно чисті рослини в ґрунті, насиченому радіонуклідами.

 

Основні переваги агроперліту:

  • Перліт — це екологічно чистий матеріал, легкий, хімічно інертний, без запаху
  • Агроперліт забезпечує доступ повітря до коріння рослини, захищає від перепаду температур
  • Агроперліт вбирає і поступово віддає вологу
  • Агроперліт проводить поживні речовини
  • Агроперліт покращує аерацію та дренаж
  • Агроперліт дозволяє знизити кислотність ґрунту і загальмувати процеси засолення ґрунту (РН = 6,5 -7,5 нейтральний)
  • Агроперліт забезпечує опірність ґрунтів мікробному гниття (відсутність органіки визначає низький рівень мікробного середовища)

Агроперліт забезпечує доступ повітря до коріння рослини 98% кисню надходить до рослини через коріння. Якщо у щільних ґрунтах коренева система рослини закрита для доступу кисню, це призводить до задухи і відмирання. З цього випливає, що якщо до таких ґрунтів додавати спучений перліт, вони стануть крихкими і повітропроникними, що усуне вищезазначену проблему.

Перлітовий резервуар «поливає» рослина зсередини Основною проблемою в процесі вирощування рослин є те, що їх потрібно постійно і помірно поливати. Це необхідно для того, щоб води було вдосталь, і вона не випаровувалася, тим самим формуючи тверду скоринку, а також щоб грунт не перегрівався. Найкраще подібну проблему вирішить спучений перліт. Справа в тому, що гранули перліту, які необхідно додавати до ґрунту, є своєрідними резервуарами води. Під час поливання перліт поглинає воду (до 400% по масі). Через те, що цей матеріал дуже гідрофобний, він поступово ділиться вологою з навколишнім середовищем, а тому шар грунту, наповнений перлітом, рівномірно зволожується. При цьому найбільш необхідну воду отримують саме коріння рослин. Більше того, коли одні частинки перліту віддають свою вологу, вони відразу "позичають її у сусідів". Верхній шар ґрунту частково підсохне на сонці, втім не утворить скоринки, а перліт при цьому буде поставляти вологу з нижніх шарів до кореня. Світлий колір перліту також позитивно впливає на рослину. Це пояснюється тим, що білий колір має здатність відбивати світло. Це "буде доставляти" світлову та теплову енергію сонця безпосередньо на внутрішню сторону листя і не дасть перегрітися ґрунту.

З агроперлітом стабільна температура — гарантована Проникнення до коріння рослини тепла і холоду безпосередньо залежить від щільності ґрунту. Так, чим він щільніший, тим енергія повільніше переміщується: земля повільно нагрівається і остигає. Перліт, доданий у грунт, зробить його більш пухким, що, в свою чергу, забезпечить стабільний температурний режим і усуне перегрівання та промерзання.

Агроперліт — провідник поживних речовин Поживні речовини у вигляді водних розчинів потрапляють до рослини через коріння. Грунт з перлітом – чудове середовище для міграції води і всіх поживних речовин відразу "до місця призначення". Спочатку ці речовини акумулюються в перліті і тільки потім проникають у корінь.

З агроперлітом — ніяких шкідників і бур'янів Перліт служить природним компонентом штучних субстратів. Оскільки він спучується при високих температурах, то в ньому немає ніяких шкідників і бур'янів, які могли б зашкодити росту рослини.

КАК ОТЛИЧИТЬ НАСТОЯЩИЙ АГРОПЕРЛИТ ОТ ПОДДЕЛКИ В последннее время, на украинском рынке появились предложения «агроперлита», которые отличались неожиданно низкой ценой (на 15-20 % ниже обычной цены). Мы уже сталкивались с рекламациями потребителей на этот «агроперлит», который не имеет высокой потребительской ценности. Отличить такой материал нетрудно — он белого или светло-серого цвета, содержит большое количество пылевидной (меньше 0,63 мм) фракции, средний размер зерна обычно не превышает 1-3 мм и самое главное — само зерно при легком сдавливании пальцами рук, легко крошиться «в пыль». Производят такой перлит из дешевого импортного сырья, себестоимость и цена значительно ниже традиционного украинского агроперлита. Настоящий агроперлит, который в Украине заслужил себе репутацию за последние 30 лет, производится из украинского сырья месторождения Фогош, содержит минимум пыли , зерна достигают размера 4-5 мм и имеют кремовый цвет с коричневыми вкраплениями и высокую прочность (при однократном сдавливании пальцами сминаются, но не рассыпаются в пыль). Мы не рекомендуем использовать дешевый «агроперлит» из импортного сырья, так как он теряет свои основные характеристики после первого года работы, из-за быстрого разрушения гранул. Настоящий агроперлит, который мы производим из украинского сырья, сохраняет свою структуру и рабочие свойства в почве не менее 3-5 лет.

     Настоящий агроперлит, который в Украине заслужил себе репутацию за последние 30 лет, производится из украинского сырья месторождения Фогош, содержит минимум пыли , зерна достигают размера 4-5 мм и имеют кремовый цвет с коричневыми вкраплениями и высокую прочность (при однократном сдавливании пальцами сминаются, но не рассыпаются в пыль). Мы не рекомендуем использовать дешевый «агроперлит» из импортного сырья, так как он теряет свои основные характеристики после первого года работы, из-за быстрого разрушения гранул. Настоящий агроперлит, который мы производим из украинского сырья, сохраняет свою структуру и рабочие свойства в почве не менее 3-5 лет.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner