Утеплення будинку
Перліт, його властивості, ціна та переваги
Спучений перліт - екологічно чистий природний матеріал, що отримується в результаті термічної обробки вулканічної алюмосилікатної породи. Завдяки своїй пористій структурі, перліт є високоефективним тепло і звукоізоляційним матеріалом із значенням коефіцієнта теплоізоляції λ від 0,043 Вт/м°С. Не менш важливими є екологічні властивості перліту, завдяки своєму природньому походженню його використання нічим не обмежується. Спучений перліт володіє відмінними сорбційними властивостями, вогнестійкий, біостійкий і хімічно інертний. Застосування перліту можливо в широкому діапазоні температур від - 200°С до +875°С.
Сфери застосування перліту
Унікальні властивості перліту не могли не отримати свого застосування, і на даний момент він отримав неабияке розповсюдження, його використовують в багатьох сферах нашого життя, а саме:
- будівництво - застосовується як самостійно в якості теплоізоляційних засипок, так і в якості дрібного заповнювача для будівельних матеріалів і сумішей, наприклад, штукатурок, кладок розчинів, легких бетонів, фарб, ізоляційних панелей та ін;
- сільське господарство - додавання перліту в грунт дозволяє поліпшити його структуру;
- металургія - для ізоляції дзеркала розплаву в ковшах, виливницях і ливарних формах;
- екологія- в якості сорбенту для ліквідації забруднень при аварійних розливу нафтопродуктів;
- Медична, харчова, нафтопереробна галузі промисловості - фільтрувальний перлітовий порошок різних сортів для фільтрації рослинних і технічних масел, цукрових сиропів, фруктових соків, пива, фармацевтичних препаратів і т.д.
- інші сфери, число яких постійно збільшується.
Використання спученого перліту в будівництві
Найбільш широке застосування матеріали на основі перліту отримали в будівельній індустрії. Це обумовлено унікальними властивостями щебеню і піску із спученого перліту:
- Низька теплопровідність
- Широкий діапазон робочих температур (від -200 до +800 градусів)
- Відмінні звукоізоляційні властивості
- Висока адгезійна здатність
- Легкість
Це призвело до того, що в даний час більша частина спученого перліту використовується саме в будівництві. Традиційними способами застосування перліту при зведенні будинків і споруд є використання його в якості тепло і звукоізоляційних матеріалів.
Теплоізоляційні засипки на основі перліту
Мабуть, самий простий і поширений спосіб застосування матеріалів із спученого перліту в будівництві. Перліт використовують як теплоізоляційні засипки всіх деталей будівель - стін, підлог, стель, дахів. Застосування як засипки спученого перлітового піску, дозволяє істотно знизити товщину ізоляційного шару. У дерев'яних будівлях перлітові засипки, в силу своєї негорючості істотно підвищують пожежобезпечність будівель і споруд. Крім цього, у перліту є і ще кілька позитивних властивостей - екологічність (не виділяє речовин шкідливих для навколишнього середовища і здоров'я людини), довговічність - не схильний до старіння і не може пошкоджуватися шкідниками.
Розчини й штукатурки
В даний час цей спосіб застосування матеріалів із спученого перліту переживає справжній бум. Популярність розчинів і теплих штукатурок на основі цього матеріалу обумовлена його унікальними теплозахисними властивостями. Наприклад, шар штукатурки на основі піску із спученого перліту, що має товщину всього в 3 см володіє такою ж теплоізоляційною здатністю, як цегляна кладка товщиною 15 см.
Формовані вироби на основі перлітів
Широко застосовуються в будівництві і формовані вироби з спученого перлітового піску з різного роду в'яжучими - цементом, бітумом, синтетичними смолами та ін. Особливий інтерес для будівельних робіт представляє цегла що містить певний відсоток перліту. Такі вироби використовуються для внутрішньої і зовнішньої обробки будівель в якості декоративного, і разом з тим звуко - і теплоізоляційного матеріалу.
Переваги використання вспученого перліту у будівництві
- Безпека. Перліт абсолютно безпечний для людини, не викликає алергічних реакцій та подразнення шкіри, не шкодить клімату приміщення, ані навколишнього середовища.
- Плинність. Ця якість дозволяє перліту повністю заповнювати всі порожнечі і порожнини стінової кладки. Таким чином, вирішується проблема суцільної ізоляції, яка притаманна жорстким утеплювачам.
- Неорганічність. Перліт за своєю природою є вулканічним склом, тому він не схильний до гниття, в ньому не заводяться паразити і мурахи.
- Негорючість. З огляду на те, що температура плавлення перліту становить 1100-1200 ° C, він негорючий, а при нагріванні не виділяє шкідливих компонентів, вироби з спученого перліту підвищують вогнестійкість конструкцій в кілька разів.
- Звукоізоляція. Такі якості перліту як пористість і плинність також дозволяють використовувати його в якості ефективного звукоізолюючого матеріалу. Завдяки своїй нерівній формі гранули перліту тісно прилягають одна до одної, що дозволяє зменшити передачу звукових хвиль через стіни та перекриття.
- Економічність. Теплоізоляція на основі спученого перліту забезпечує чудові тепло- та вогнестійкі властивості стін при невеликих витратах. Вона легка і швидко заповнює необхідні порожнечі в кладці без застосування спеціального обладнання та навичок.
- Довговічність. Перлітова ізоляція не втрачає своїх властивостей з часом і не осідає в теплозахисних оболонках, в порожнечах стінової кладки і самих стінових блоках.
Утеплення дому – обираємо кращі матеріали в каталозі інтернет-магазину «Затишна оселя»
Витрати на опалення будинку з кожним роком все зростають. Єдиний спосіб зменшити витрати – це грамотно утеплити будинок. Крім того, що ви заощадите на комунальних послугах, температура у вашому будинку стане більш комфортною.
Чому обирають саме зовнішній метод утеплення будинку? По-перше, вартість матеріалів для робіт буде незначною, та й сама якість фасаду будинку значно покращиться. По-друге, з таким методом створюється ефект термосу: повітря в приміщенні влітку буде повільніше нагріватися, а взимку – остигати. Ну і загалом, такий метод дає відмінне енергозбереження і дозволяє заощадити на опаленні до 60%. Тому утеплення стін зовні – це дійсно найкраще рішення.
Перліт для утеплення – ефективне та економічне рішення
Засипна теплоізоляція стін – це один з найкращих методів утеплення перлітом. Сипучий матеріал можна використовувати як для горизонтальних, так і для вертикальних поверхонь. Розглянемо переваги які має перліт для теплоізоляції:
-
Низька теплопровідність;
-
Мала насипна щільність, що не створює великого навантаження на існуючі конструкції;
-
Матеріал мінеральний, тож не гниє та не розкладається;
-
Екологічність, гіпоалергенність, відсутність пилу під час роботи;
-
Тривалий термін служби.
Купити перліт для утеплення ви можете в інтернет-магазині «Затишна оселя». Також у нас в наявності є поліпропіленове фіброволокно – ще один надійний матеріал для утеплення. Тож обирайте те, що вам потрібно, і робіть замовлення. А ми швидко доставимо його у ваше місто!