Кошик
23 відгуків
Затишна оселя
+380 (67) 769-63-45
+380 (99) 192-94-33

Димарі утеплені (сендвіч)

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА МАРОК СТАЛІ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У ВИГОТОВЛЕННІ ДИМАРІВ Марка AISI 304 – хімічний склад, механічні властивості, зварюваність та корозійностійкість є найбільш універсальними, тому вона найчастіше використовується порівняно з іншими марками сталі. Ця сталь також має гарні низькотемпературні властивості. Використовується в виготовленні комплектуючих деталей для димарів, обладнання в гірничовидобувній, хімічній, кріогенній, харчовій, молочній та фармацевтичній галузях. Сьогодні на світових ринках нержавіючого металопрокату труба зі сталі марки AISI 304 займає провідну позицію в категорії найбільш використовуваних у будівництві. Значний попит труби зі сталі AISI 304 обумовлений високими фізико-хімічними характеристиками. Марка AISI 321 – корозійностійка, жаростійка сталь. Рекомендована температура використання до 800 ⁰C, при цьому строк експлуатації досить тривалий . AISI 321 не піддається міжкристалічній корозії навіть при зварюванні в м'якокорозійних середовищах, оскільки до сплаву входить титан. Використовується для виготовлення зварного обладнання в різних сферах промисловості (труби, деталі пічної арматури, теплообмінники, патрубки та колектори вихлопних систем і т.ін.). Марка AISI 316 є покращеною версією марки AISI 304 за рахунок вмісту молібдену та дещо більшого вмісту нікелю. Цей сплав значно підвищує корозійностійкість в агресивних середовищах. Молібден робить сталь більш захищеною від корозії в хлористому середовищі, морській воді та випарах оцтової кислоти. Використовується для виготовлення спеціалізованого промислового обладнання в хімічному, продовольчому, паперово-целюлозному, гірничовидобувному, фармацевтичному, нафтохімічному секторах промисловості. Марка AISI 201 - легований аустенітний сплав AISI 201 аналогічний за складом до вітчизняної марки 12Х15Г9НД. У цей сплав входить 12% хрому, 0,75% кремнію, близько 9-10% марганцю, 1% нікелю. Подібний сплав дозволяє говорити про відносно низьку ціну труби AISI 201, що відіграє у більшості випадків вирішальну роль при виборі виробів цієї категорії.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА МОНТАЖУ ДИМАРІВ:

Визначення діаметра:

залежно від типу котла і його потужності. За наявністю проекту визначається висота і варіант встановлення димоходу. знизу димохід повинен опиратися на нижню чи проміжну основу (настінне кріплення). На вертикальних ділянках кожні 5 метрів необхідно встановлювати розвантажувальну платформу. не можна розміщувати стик труб безпосередньо в місці перекриття. Він повинен бути або нижче, або вище. через кожні 2,5 метри на вертикальних ділянках встановлюється настінний хомут. А на похилих або горизонтальних - через кожні 1,5м. Також їх встановлюють перед коліном і після нього. Навантаження не можна допускати на відводи чи закінчення похилої ділянки. У цьому випадку монтуються додаткові проміжні кріплення. Ще однією особливістю є нахил димоходів. Допускається нахил 30⁰ з відхиленням в сторону на 1м. не повинні перевищувати 2-х метрів, необхідний нахил 20мм на кожен метр труби. Димовідвідна труба, яка з`єднує опалювальний пристрій з димоходом, повинна мати вертикальну ділянку, а довжина від початку димовідвідного патрубка опалювального пристрою повинна бути 0,5м. передбачений такий елемент як криза. Це конусна труба з привареним листом, яка розрахована на певний кут нахилу даху від 0⁰ до 45⁰ і призначена для ущільнення проходу димохідної труби крізь покрівлю. ще однією особливістю є встановлення ревізії на димохід з лючком для очищення і конденсатовідводом (або трійник з конденсатовідводом). Вони мають знаходитись у доступному для обслуговування місці і бути безпечними для оточуючих. не повинна перевищувати 2м над дахом. Якщо перевищує, то встановлюються додаткові розтяжки. Опирання димоходу: Розміщення стику: Встановлення хомутів: Горизонтальні ділянки Встановлення димоходу крізь покрівлю: Відвід конденсату: Висота димової труби При монтажі димоходу в шахті або цегляному каналі рекомендується встановлювати через кожні 3 метри монтажний хомут. Він забезпечує вертикальну рухливість і центрує димохід у шахті. Існує таке поняття як колективний димохід. Це єдиний канал відведення димових газів з декількох теплогенераторів, які розташовані порізно в будинку. 

УВАГА!!! Відповідно до положень Закону України "Про пожежну безпеку" (3745-12) (статті 4-7) Правила пожежної безпеки в Україні (далі - Правила) є обов'язковими для виконання всіма центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності), посадовими особами та громадянами. ОСНОВНІ ПРАВИЛА МОНТАЖУ ДИМАРІВ: В

КЛАСИ ГОРЮЧОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ І ВИРОБІВ:

A – негорючі: граніт, бетон, цегла, керамічна плитка, розчини, протипожежна штукатурка і т.д. B – важко горючі: базальтові плити, скляне волокно і т.д. C 1 – легкогорючі: бук, дуб, клеєна фанера і т.д. C 2 – середньогорючі: сосна, модрина, ялина, деревостружкові плити, плити з коркового дерева, гумові вироби і т.д. C 3 – легкозаймисті: пергамент, деревоволокнисті плити, матеріали на целюлозній основі, поліуретан, полістирол, поліетилен, полівінілхлорид і т.д.. Важливо, щоб димохід знаходився подалі від легкозаймистих речовин. Такі місця треба огородити додатково цегляною кладкою або іншим ізоляційним матеріалом згідно норм протипожежної безпеки. Перед експлуатацією треба впевнитись у тому, що всередині димоходу після монтажу нічого не залишилось (речей, упаковки, і т.д.). Важливим є систематичне очищення димаря від сажі та сміття!!! При належному використанні димаря це буде додавати йому термін безпечної та довготривалої роботи.

Двостінні димоходи

Двостінні димоходи призначені для котлів на газоподібному паливі. У складі таких димоходів є дві труби - зовнішня (кожух) і внутрішня (нутро). Всередині такої труби розміщений прошарок з негорючої вати (базальт). Він має товщину 30-35мм та витримує високотемпературний режим. Це дає максимальне зберігання температури газів, що сприяє утворенню димової тяги та робить неможливим утворення надлишкового конденсату. Сьогодні утеплений димар з нержавіючої сталі користується стабільним попитом, оскільки крім високих експлуатаційних характеристик, він відрізняється відмінною пожежною безпекою, що дозволяє встановлювати його в лазнях і дерев'яних будинках. Втім, навіть встановивши димар з ізоляцією, слід дотримуватися правил пожежної безпеки. Також серед переваг слід зазначити незначну вагу елементів, їх компактні невеликі розміри, немає необхідності організовувати основу для надійності і міцності конструкції. Зазвичай використовують кріплення до стін і легкі розтяжки, що значно спрощує збірку системи. Для котлів на твердому паливі всередині таких труб використовується утеплювач (базальт), який має товщину 50мм. Важливою відмінністю виробництва ТОВ «Вент Устрій» є наявність дистанційних кілець у трубах, що додає додаткової жаростійкості при їх з'єднанні. У випадку використання труб для твердопаливних котлів, топок, дистанційні кільця під час монтажу потрібно обов'язково видалити для запобігання теплопередачі при високій температурі горіння палива з внутрішнього контуру труби на кожух. Дистанційні кільця при виробництві двостінних димоходів використовуються для того, щоб відцентрувати саму трубу для утеплення базальтом та подальшого транспортування до кінцевого споживача, що дає можливість швидко та якісно зібрати елементи димоходу під час монтажу. Ще однією особливістю таких труб є те, що зовнішня труба може виготовлятися з дзеркальної нержавійки, оцинкованої сталі, міді та готового фарбованого металу.

Cхема конструкції утепленого димоходу

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner